Architektura Na Froncie x Devstyle
- Produkcja kursu online
Wyzwanie projektu?
Devstyle to lider na rynku wydawnictw szkoleń online dla programistów w Polsce. Za jego sukcesem stoi Maciej Aniserowicz z zespołem, a liczba kursantów, którzy skorzystali z produktów Devstyle'u przekracza 10 tysięcy.
W 2021 i 2022 roku firma zdecydowała się wydać szkolenie Architektura na Froncie prowadzone przez Tomka Ducina. Naszym zadaniem była produkcja kursu online w zakresie warstwy wideo i audio.
Rozwiązanie?
Kluczowym aspektem pracy nad tak dużym projektem była preprodukcja. Naszą pracę rozpoczęliśmy na kilka miesięcy przed wejściem Tomka do studia, konsultując formy przekazywania wiedzy oraz techniczną część struktury szkolenia. Współpracowaliśmy również ściśle przy koncepcji filmów promujących szkolenie, które w efekcie końcowym wyprodukowaliśmy.

Z uwagi na bardzo obszerny materiał, nagrania zostały podzielone na kilka terminów. Część została zrealizowana w Białymstoku, a część w studio Klik Film w Pszczynie.
Rezultaty projektu?
Wyprodukowane szkolenie to prawie 100 lekcji wideo, czyli ponad 25 godzin gotowego materiału! Lekcje zostały podzielone na część teoretyczną i praktyczną z pracą na kodzie.

Do dzisiaj z ANFu skorzystało ponad 3000 osób. Od strony produkcyjnej były to setki godzin spotkań, pracy, nagrań i montażu.

Wnioski i podsumowanie?
Produkcja kursu online o takim rozmiarze to długotrwały proces, dlatego prace nad ANFem trwały łącznie półtora roku, łącznie z dogrywaniem materiałów dodatkowych do drugiej edycji szkolenia.

Jednym z kluczowych rozwiązań technicznych, które ułatwiły nagranie prowadzącemu, było wykorzystanie promptera do nagrań części teoretycznej. Dzięki temu nagrany tekst jest pozbawiony błędów czy niepotrzebnych - wydłużających lekcje, zdań.

Chcesz zrealizować taki kurs online?
Napisz do nas, a pomożemy Ci go stworzyć.