Anwen - Film reklamowy
i animacja 3D
Wyzwanie projektu?
Marka Anwen to producent wysokiej jakości kosmetyków do pielęgnacji włosów założony przez Annę Kołomycew oraz Kasię Sawicz. Wyróżnikiem marki Anwen jest skupienie na aspekcie porowatości włosa przy doborze odpowiednich produktów do pielęgnacji. Ich artykuły można spotkać w większości dobrych drogerii w Polsce.

Naszym zadaniem było stworzenie kompletnej kampanii reklamowej, której celem była edukacja kobiet w zakresie porowatości włosów oraz równowagi PEH.

Wyjątkowym wyzwaniem podczas pracy na planie zdjęciowym okazała się wilgotność powietrza. W trakcie nagrań musieliśmy zwrócić szczególną uwagę na 'puszenie się' włosów spowodowane wilgotnością powietrza w studiu nagraniowym.

Kolejnym testem naszych możliwości było przedstawienie w formie modelu 3D pojedynczego włosa, który będzie jednocześnie realnym odwzorowaniem mikroskopijnego przybliżenia oraz będzie atrakcyjnie wyglądał.
Rozwiązanie?
W związku z koniecznością ciągłego monitorowania stanu włosów aktorek, na planie cały czas czuwały fryzjerka oraz wizażystka. Dosłownie co każdą scenę poprawiały włosy aktorek.

Dla przejrzystości przekazu zdecydowaliśmy się na nagrania w studiu z białą cykloramą, żeby pełne detali tło w kadrze nie rozpraszało odbiorców.

Zakres animacji powierzyliśmy naszemu stałemu współpracownikowi - Grzegorzowi Boduszkowi, który specjalizuje się w bardziej wymagających technicznie animacjach 2D oraz 3D. Grzegorz stworzył modele zarówno włosów jak i tubek produktu, które później wykorzystaliśmy w finalnej animacji.
Rezultaty projektu?
W efekcie końcowym wyprodukowaliśmy filmy reklamowe o dwóch tematach - porowatości i równowagi PEH. Na etapie montażu do każdego tematu stworzyliśmy kilka wersji różniących się zarówno treścią jak i czasem trwania. Wszystko po to, żeby klientki mogły wykorzystać filmy na różnych polach eksploatacji.

Wydźwięk edukacyjny reklam został podkreślony połączeniem animacji z pytaniami lektorki i odpowiedziami aktorek.
Wnioski i podsumowanie?
Tworzenie filmów reklamowych często wiąże się z przywiązywaniem uwagi do pozornie błahych detali. Każdy produkt charakteryzuje się unikalnymi właściwościami, które należy umiejętnie podkreślić co w pracy na planie filmowym oznacza współpracę z różnymi specjalistami w celu osiągnięcia zadowalającego efektu.

Chcesz zrealizować taki film reklamowy?
Napisz do nas, a pomożemy Ci go stworzyć.