Artiss x Jola Kleser
- film reklamowy
Wyzwanie projektu?
Artiss, czyli czołowy producent ekskluzywnych palenisk ogrodowych miał potrzebę stworzenia filmu reklamowego dla serii swoich produktów. Do współpracy zaproszono Jolantę Kleser, znaną z autorskiego programu kulinarnego w TVP HD oraz gotowania na żywo w Pytaniu Na Śniadanie w TVP 2.

Naszym zadaniem było stworzenie kreacji reklamowych składających się z wideo o różnej długości w dwóch wersjach językowych - polskiej i francuskiej. Klient zostawił proces kreatywny w pełni po naszej stronie.

Szczególnym wyzwaniem w nagraniach kulinarnych jest logistyka planu zdjęciowego oraz presja czasu związana z dosłownie palącymi się produktami. Logistycznie, plan kulinarny wymaga zaplecza technicznego, jak również wcześniej przygotowanych potraw do podmiany z nagrywanymi podczas procesu gotowania.
Rozwiązanie?
Pracę rozpoczęliśmy od koncepcji. Następnie we współpracy z copywriterką przygotowaliśmy skrypt lektorski. Do polskiej wersji językowej głosu udzieliła Jolanta Kleser, a do francuskiej specjalnie do tego celu zatrudniona francuska lektorka.

Na plan zdjęciowy wybraliśmy znaną nam lokację z pełnym zapleczem kuchennym. To zdecydowanie ułatwiło proces nagrań.

Od strony technicznej, wszystkie ujęcia nagrywane były w zwolnionym tempie, co jest bardzo wskazane jeśli chcemy uzyskać poczucie głodu odbiorców na widok ujęć w reklamie.
Rezultaty projektu?
W efekcie końcowym wyprodukowaliśmy po dwa filmy reklamowe - 60-sekundowe oraz 4-minutowe po polsku i francusku. Pola eksploatacji krótszych wersji to reklamy w mediach społecznościowych, a dłuższych - reklamy wideo wyświetlane w punktach sprzedaży produktów.


Wnioski i podsumowanie?
Kulinarne plany zdjęciowe są bardzo wymagające, ale też równie satysfakcjonujące. Dobry plan prezentowanych dań zapewnia wiele kolorowych i soczystych ujęć, które podkreślają zalety filmowanego produktu.

Chcesz zrealizować taki film reklamowy?
Napisz do nas, a pomożemy Ci go stworzyć.